Dołącz do nas
Logo

CHŁODNICE SAMOCHODOWE

AUTOKLIMATYZACJA - NAPRAWA - SERWIS

Chłodnice Naprawa-sprzedaż
Jerzy Garczyński

  • ul. Kościuszki 36
  • 85-079 Bydgoszcz

Dział sprzedaży


  • Zakład czynny w godzinach:
  • poniedziałek - piątek 8.00 - 17.00
  • sobota 8.00 - 13.00

Układy klimatyzacji

Posiadamy w ciągłej sprzedaży chłodnice i inne elementy układu chłodzenia do wszystkich modeli samochodów

W ofercie naszej znajdziecie Państwo podstawowe elementy układu klimatyzacji takie jak skraplacze (kondensery), parowniki, osuszacze, sprężarki, wężyki i rurki.

SKRAPLACZ KLIMATYZACJI - potocznie zwany chłodnicą klimatyzacji lub kondenserem. Skraplacze są zawyczaj montowane przy chłodnicach cieczy z przodu pojazdu. Zadaniem skraplacza jest schłodzenie sprężonego czynnika gazowego, a następnie zamiana go w ciecz. Chłodnice klimatyzacji są wykonane z aluminium i muszą być odporne na działanie wysokich ciśnień, czasami dochodzących do 30 bar.

KONDENSERY - Kondenser nazywany jest też chłodnicą klimatyzacji lub skraplaczem. Zbudowany najczęściej z aluminium. Umiejscowiony w przedniej części pojazdu, tuż przy chłodnicy cieczy – przyczepiony bezpośrednio do niej. Rola kondensera to schładzanie sprężonego czynnika gazowego (układu klimatyzacji) i zamiana go w ciecz. Wewnątrz samochodowych chłodnic klimatyzacji panują wysokie ciśnienia - do 30 bar

OSUSZACZE - ich rolą jest absorbowanie wilgoci, filtrowanie drobnych cząsteczek i pyłków pochodzących z kompresora, zatrzymywanie ciekłego czynnika chłodzącego. Mogą być stalowe lub aluminiowe, w formie pionowej lub poziomej.

SPRĘŻARKI - rolą sprężarki jest sprężanie pochodzącego z parownika czynnika chłodzącego w formie gazowej (ciśnienie 1-2.5 Bar) do poziomu ciśnienia, przy którym następuje skraplanie (10-20 Bar).

PAROWNIKI - Parownik to kabinowy wymiennik ciepła. Umiejscowiony wewnątrz kabiny pojazdu, zazwyczaj pod deską rozdzielczą. Budową przypomina nagrzewnicę, zbudowany jest z aluminium. Przez parownik przepływa rozprężony, zimny i skroplony, czynnik układu klimatyzacji. Poprzez zastosowanie nawiewu, zimne powietrze, wytworzone przez parownik, dostaje się do kabiny.